• Klimatyzacja w czterech porach roku

  Zdrowe otoczenie dla Ciebie i Twojej rodziny. Antyalergiczne systemy neutralizowania alergenów. Ochrona środowiska naturalnego.

Kurtyny powietrzne Frico

Frico to skandynawski producent kurtyn. Ze względu na klimat, skandynawskim kurtynom postawiono wysokie wymagania i sprostano im. Już ponad 30 lat są one produkowane i ciągle sa unowocześniane, aby jak najlepiej zabezpieczyć ciepło. Frico to ciekawe wzornictwo, różnorodność, funkcjonalność i zatrzymanie ciepła w środku.

Kurtyny powietrzne zabezpieczają otwory wejściowe, chronia je przed napływem zimnego powietrza z zewnątrz w czasie gdy drzwi są otwierane bądź stale otwarte. Kurtyny powietrzne działają na zasadzie nadmuchu silnego strumienia powietrza, który oddziela wewnętrzną część pomieszczenia od zewnętrznej części. Kurtyna powietrzna zapewnia dodatkowo ochronę klimatyzowanego wnętrza w lecie, ochronę przed owadami i zanieczyszczeniami a także zapobiega przeciągom. Można je także stosować w chłodniach, gdzie nie chcemy, aby ciepłe powietrze dostało się do środka chłodni, i aby zimne poiwetrze z niej nie uciekało.

Ze wzgkędu na różnorodność zastosowania kurtyn powietrznych wyróżniamy ich następujące rodzaje:

 • kurtyny zimne - bez nagrzewnicy do stosowania np. w chłodniach
 • kurtyny z grzałkami elektrycznymi
 • kurtyny wodne Seria AD100

Serie kurtyn powietrznych Frico

Seria AD100

ad100[3].jpgKurtyny powietrzne FRICO Seria AD100 są przeznaczone do montażu do 1,5m wysokości i szerokości 80cm. Posiadają regulację dwustopniową oraz termostat.

Seria ADA - kurtyny powietrzne FRICO Seria ADA są przeznaczone do montaży na wysokości nieprzekraczajacej 2,5 metra. ADA nie jest kurtyną grzejącą, dlatego może być montowana w chłodniach i pomieszczeniach, gdzie zamontowana jest klimatyzacja.

Seria AD 200

ad100[3].jpg

 • AD200 zimne - kurtyny powietrzne FRICO Seria AD200 zimne są przeznaczone do miejsc chłodnych, gdzie zależy nam na utrzymaniu zimna w pomieszczeniu.
 • AD 200 z grzałkami elektrycznymi - kurtyny powietrzne FRICO AD 200 z grzałkami elektrycznymi są przeznacone do montażu do maksymalnie 2m, i ich zadaniem jest utrzymanie ciepła w pomieszczeniu.
 • AD 200 z wymiennikiem wodnym - kurtyny powietrzne FRICO AD 200 z wymiennikiem wodnym mogą wspomagać system grzewczy zainstalowany w budynku. Mogą być montaowane do wysokości 2,5 metra oraz do szerokości 1, 1,5 oraz 1,9 metra (w zaleśności od szerokości (modelu) kurtyny.

Seria AD 300

ad100[3].jpg

 • AD 300 zimne - kurtyny powietrzne FRICO AD 300 zimne mają zastosowanie do wejść o wysokości do 3,5 metra. Ten rodzaj kurtyn nadaje się do pomieszczeń klimatyzowanych oraz chłodni, gdzie nie chcemy aby ciepłe powietrze dostało się do środka pomieszczenia. DO kurtyn można dokupić kompletny zestaw strowania, np: regulator prędkości wentylatora oraz czujnik dzwiowy i przekaźnik czasowy.
 • AD 300 z grzałkami elektrycznymi - kurtyny powietrzne Thermozone AD 300 E z grzałkami elektrycznymi 9-18 kW nadają się do zamontowania na wysokości do 3,5m. Mają nowoczesny kształt i generują oszczędności w postaci zmniejszenia strat energii poprzez otwarte drzwi. Mogą też osuszać podłogę w wejściu. Mogą być one również łączone szeregowo - jedna obok drugiej, gdy wymaga tego szerokość drzwi bądź bramy.
 • AD 300 z wymiennikiem wodnym - kurtyny powietrzne Thermozone AD 300 W z wymiennikiem wodnym montujemy do wysokości 3,5 metra. Przepływ powietrza może być sterowany ręcznie bądź automatycznie w zależności od wybranego zestau sterowania. Możemy także łączyć je jedna obok drugiej dostosowywując długość kurtyn do szerokości bramy bądź drzwi, a także możemy zastosować czujnik drzwiowy i przekaźnik czasowy.

Seria AD 400

ad400.jpgKurtyna FRICO AD 400 to kurtyna o nowoczesnym kształcie. Jest ona przeznaczona do montażu nad drzwiami bądź bramami na wysokości do 4 m. FRICO AD 400 tworzy barierę powietrzną, która efektywnie ogranicza przeciągi i zabezpiecza komfort termiczny wewnątrz budynku. Główne oszczędności, stosując kurtynę, uzyskujemy ograniczając straty energii poprzez otwarte drzwi. Kurtyny FRICO AD 400 mogą również służyć do suszenia podłogi w wejściu z wody i śniegu. Stosowanie kurtyn pozwala lepiej wykorzystać przestrzeń w pobliżu wejścia. Zastosowanie regulowanej kratki wylotowej umożliwia ukierunkowanie nadmuchu, co zwiększa efektywność działania kurtyny.
Kurtyna AD 400 może zostać zabudowana w suficie podwieszanym. W przypadku szerszych drzwi, kurtyny mogą być montowane jedna obok drugiej i sterowane jednym panelem CB i jednym termostatem.

Kurtyna FRICO AD 410A

bez podgrzewu nadaje się do stosowania w chłodniach lub pomieszczeniach klimatyzowanych, AD 400 z grzałkami elektrycznymi oraz z wymiennikiem wodnym mogą wspomagać system grzewczy w budynku. Kurtyny powietrzne Thermozone AD 400 W mogą być z 2 oraz z 3-rzędowym wymiennikiem wodnym.

Zalety kurtyn FRICO seria AD 400:

 • Obudowa ze stali cynkowanej ogniowo, zabezpieczonej antykorozyjnie i malowanej proszkowo w kolorze RAL 9016
 • Regulowany rozstaw c/c wsporników montażowych
 • Kompaktowe wymiary
 • Zdejmowany przedni panel ułatwia czynności serwisowe.
 • Zoptymalizowany przepływ powietrza zgodnie z Thermozone technology

Pliki do pobrania